Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych.

Julian Tuwim

Unia Europejska

O fundacji

Fundacja Uśmiech Dziecka  funkcjonuje i rehabilituje dzieci już od ponad 10 lat. Początki działalności były ciężkie, ale niezwykle budujące. Grupa specjalistów zapaleńców chcąc pomagać kompleksowo najmłodszym niepełnosprawnym postanowiła działać. Ich zapłatą był właśnie „Uśmiech Dziecka”

Zaczynając od wsparcia dla 30 dzieci, organizacji festynów, aż do chwili obecnej, gdy pomaga już ponad 770 dzieciom i młodzieży, niezmiennie towarzyszy jej motto: „Dwa są szczęścia na świecie: jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych” Julian Tuwim.

Przez te wszystkie lata fundacja oprócz działań bieżących stale rozwijała się i poszerzała zakres swojej działalności. W lipcu 2010 roku osiągnięto sukces wieloletnich starań otwierając Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Wczesnej Interwencji i Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży. Wcześniej jeszcze, bo w marcu 2010r. fundacja udostępniła Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Uśmiech Dziecka”. W tejże placówce po niespełna 2 latach funkcjonowania uruchomiono zajęcia stymulacji pracy mózgu EEGBioffeedback.

Kolejne projekty czkają na realizację by móc docierać do jeszcze większe i bardziej zróżnicowanej grupy pacjentów oraz oddziaływać na jeszcze więcej schorzeń.

Każda Wasza złotówka przybliża nas do naszych celów i świadczy o wrażliwości na los dzieci niepełnosprawnych.

Nie każdy czuje się na siłach i nie wszyscy jesteśmy stworzeni by pracować z dziećmi niepełnosprawnymi, ale każdy może wspomóc pracę nad ich rozwojem.

 

 

>>> statut fundacji  <<<

 

 

  • Zarząd Fundacji:

Prezes Fundacji – lek. med. Marek Kużel

Wiceprezes Fundacji – Iwona Zakrzewska

Sekretarz Zarządu – Jolanta Weinar – Opajdowska

 

  • Rada Fundacji:

Przewodniczący Rady Fundacji – Ryszard Rećko

Członek Rady – Danuta Nowakowska

Członek Rady – Józef Lorczak

Członek Rady – Irena Głąbska